Menu

Za co pokochasz olejowanie włosów?

Regeneracja włosów naturalnymi olejkami jest bardzo popularnym zabiegiem, który w dodatku jest niezwykle prosty do wykonania. Potrzeba do niego jedynie dobrze dobranego olejku i wolnego wieczoru.


Naturalny olejek nakładamy na włosy i skórę głowy, trzymamy maksymalnie długo (najlepiej kilka godzin lu całą noc), po czym zmywamy głowę szamponem. Przy olejowaniu włosów kluczową sprawą jest systematyczność. Co prawda efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak jeśli oczekujemy długotrwałych rezultatów- olejowanie należy powtarzać minimum raz w tygodniu.

Dlaczego olejowanie włosów jest tak dobre dla włosów?

1. Olejki są w pełni naturalnymi substancjami, których siła pochodzi z wytłoczonych na zimno pestek, nasion i orzechów. To decyduje o ich mocy i skuteczności.

2. Olejki do włosów działają nie tylko na powierzchni włosów. Wnikają głęboko w cebulkę i pod łuski włosa, wzmacniając go od wewnątrz. To sprawia, że pozostawiają daleko w tyle dostępne w drogeriach maski i odżywki do włosów.

3. Olejowanie regeneruje włosy jak żaden inny zabieg wykonywany w domu.

4. Dzięki regularnemu olejowaniu włosy zaczynają szybciej rosnąć.

5. Olejowanie włosów pomoże zwalczyć łupież i inne choroby skóry głowy pozostawiając ją czystą i zdrową. Wiadomo wszakże, ze zdrowa skóra głowy równa się zdrowym, mocnym włosom.

6. Dzięki olejowaniu włosów zabezpieczysz je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, czyli przed mrozem, wiatrem, mocnym słońcem.

7. Olejowanie włosów ochrania je również przed mechanicznymi uszkodzeniami, które sama im fundujesz. Jeśli zatem często suszysz włosy gorącym nawiewem z suszarki, prostujesz prostownica lub farbujesz- wykonuj regularnie olejowanie włosów. Będziesz spokojna o ich kondycję.

8. Jeśli masz problem z rozdwajającymi się końcami włosów-możesz je zabezpieczyć za pomocą naturalnych olejków. Dzięki nim przestaną się one rozdwajać, staną się lśniące i odżywione.

9. Olejowanie włosów nie tylko sprawia, że włosy są miękkie, lśniące i odżywione na całej długości. Olejek działa również na skórę głowy, regulując wydzielanie sebum na jej powierzchni. Dzięki temu zażegnasz problem zbyt tłustej skóry głowy lub nawilżysz zbyt przesuszony skalp.

Jeśli jeszcze nie próbowałaś olejowania włosów, najwyższy czas to zmienić. Zrób niespodziankę swoim włosom i wybierz się do drogerii po naturalny olejek.


Olejowanie włosów w 30 minut

Olejowanie włosów to jeden z najbardziej polecanych zabiegów, który zapewni włosom kompleksową, dogłębną regenerację i – co więcej – ochroni je na cały dzień przed wszelkimi uszkodzeniami. Zaletą olejowania włosów jest

naturalne-olejki.jpg

Olejowanie włosów blond – garść cennych wskazówek

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie zaburza strukturę włosa, silnie wysusza i zwiększa porowatość włosów. Stają się one sztywne, szorstkie, łamliwe, trudno je ułożyć. Odżywki do włosów nie rozwiążą sprawy zniszczonych rozjaśnianiem pukli. Mogą wpłynąć na ich wygląd, ale

naturalne-olejki.jpg