Menu

DAVINES – OI OIL with Roucou Oil, Absolute Beautifying Potion


davines-oi-oil-with-roucou-oilDavines OI OIL to kompletny preparat kosmetyczny wzbogacony o olejek Roucou. Nadaje się do każdego typu włosów. Można stosować go jako zwykły olejek pielęgnacyjny, ale dużo lepiej sprawdza się w stylizacji włosów. Absolute Beautifying Potion to uniwersalna odpowiedź marki Davines na różnorodne potrzeby włosów. Wyłącznie dla salonów fryzjerskich.

Jak działa olejek do włosów Davines?

 • Stwarza wokół włosa warstwę termoochronną.
 • Zabezpiecza strukturę włosów przed uszkodzeniami.
 • Ułatwia rozczesywanie i dyscyplinuje włosy.
 • Wygładza, nadaje miękkości i nabłyszcza.
 • Zauważalnie skraca czas suszenia włosów.

Davines OI OIL – analiza składu

Skład Absolute Beautifying Potion rozpoczyna się od lotnego silikonu (Cyclopentasiloxane), który dość szybko odparowuje z włosów nie czyniąc im szkody. Nieco dalej znajduje się jeszcze jeden silikon lotny (Cyclohexasiloxane), który poprzedzają dwa łagodne oleje silikonowe usuwalne z pomocą delikatnego szamponu (Disiloxane, Dimethiconol). Tuż przed substancjami zapachowymi mamy jeszcze dodatkowy filtr UV (Ethylhexyl Methoxycinnamate). Wszystkie te składniki niechętne widujemy w kosmetykach do włosów, jednak w przypadku stylizacji są niezbędne.

Silikony i filtry ochraniają włosy przed uszkodzeniami i świetnie kondycjonują.

Za substancjami zapachowymi jest ciekawiej, jeśli chodzi o składniki naturalne. Taka pozycja oznacza również, że w olejku Davines OI OIL tych konkretnych substancji jest niewiele. Olejek zawiera świetny przeciwutleniacz, którym jest witamina E (Tocopherol). Nieco dalej olej z nasion słonecznika (Helianthus Annuus Seed Oil), który odżywia w niezbędne witaminy i minerały. Davines wzbogaciło swój produkt również w olej annatto (Bixa Orellana Oil), czyli kolejny przeciwutleniacz, a także olej buriti (Mauritia Flexuosa Fruit Oil) z owoców amazońskiej palmy która nawilża i redukuje procesy starzenia.

Skład kończy się pięcioma substancjami zapachowymi (Citronellol, Geraniol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene), które odpowiadają za bardzo ciężki i drażniący zapach. Aromat jest trudny do określenia, ale przypomina nieco zapach tanich perfum. Ważniejsze jest jednak, że utrzymuje się na włosach przez jakiś czas po stylizacji.

Więcej o produkcie…

Davines OI OIL Absolute Beautifying Potion to maleńki olejek do włosów. Ma jedynie 50 ml pojemności, co może oznaczać krótką przygodę z tym olejkiem. Całe szczęście, że plastikową, przezroczystą buteleczkę wyposażono w czarny korek z wygodną pompką. Łatwiej nabrać i rozprowadzić na włosach odpowiednią ilość bezbarwnego olejku OI OIL. Kosmetyk nie jest aż tak gęsty, dlatego dozowanie minimalnej ilości podnosi wydajność Absolute Beautifying Potion.

Sposób użycia jest bardzo prosty. Jak przystało na olejek do stylizacji włosów wystarczą tylko 2-3 krople Davines OI OIL, które rozprowadza się na długości i końcówkach włosów (także suchych).

Stylizacyjne ATUTY:

 • mieszanka lekkich olejków silikonowych
 • trzy naturalne oleje w składzie kosmetyku
 • dodatkowy filtr UV o działaniu ochronnym
 • wygodny dozownik usprawniający aplikację
 • olejek do włosów nie wymaga spłukiwania

Stylizacyjne WADY:

 • bardzo ciężki i drażniący aromat
 • zbyt mała pojemność (tylko 50 ml)
 • mniej olejów niż innych składników