Menu

Olejowanie włosów na mokro – jak je poprawnie wykonać


olej-do-wlosow.jpgMetod olejowania włosów jest wiele. Niektóre wymagają całonocnego „leżakowania” oleju na włosach, inne stosuje się jako szybką, 30 – minutową kurację. To, jak długo trzymasz olej na włosach, zależy oczywiście od ciebie i od tego ile czasu możesz poświęcić na kurację. Warto ocenić przy tym kondycję swoich włosów, ponieważ te wyjątkowo zniszczone będą wymagały dłuższego olejowania. Przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować takim puklom całonocne olejowania włosów.

Aby olejowanie włosów było skuteczniejsze, warto jest nakładać olej na wilgotne włosy. To ułatwia bowiem wnikanie drogocennych składników zawartych w oleju do wnętrza pukli. Olejowanie na mokro sprawdzi się zwłaszcza wówczas, kiedy nie możemy pozostawić oleju na włosach przez długie godziny, a chcemy czerpać z zabiegu jak najwięcej profitów.

Jak wykonać olejowanie włosów na mokro?

1. Włosy nie mogą być obciążone produktami do układania włosów, ponieważ wówczas olej ma utrudnione zadanie i nie dostanie się do wnętrza włosa. Jeśli używasz sporo produktów typu: pianka, żel do włosów, pasta modelująca, lakier do włosów – wówczas musisz umyć kosmyki przed olejowaniem włosów.

2. Jeśli musiałaś umyć włosy przed olejowaniem – osusz je delikatnie ręcznikiem, odciśnij nadmiar wody i zaaplikuj olejek. Pamiętaj, że niezmiernie ważne podczas olejowania jest rozprowadzenie oleju na skórze głowy, nie tylko na puklach. Skórę głowy należy wymasować, aby pobudzić cebulki włosów do pracy. Taki masaż powinien zająć ci 10 – 15 min.

Włosy, które nie wymagały mycia przed olejowaniem, można zwilżyć wodą lub naparem z ziół (one również odżywią i wzmocnią włosy, a więc spotęgują działanie olejku). Idealnie nada się do tego napar z pokrzywy, skrzypu polnego lub rumianku.

3. Otul pokryte olejem włosy ręcznikiem lub czepkiem foliowym, aby miały ciepło. Olejek pozostaw na włosach minimum 30 minut, przy czym im więcej masz czasu i im dłużej olej „leżakuje” na twoich włosach – tym lepiej.

4. Olej zmyj z włosów za pomocą delikatnego szamponu. Najlepiej, jeśli używasz szamponów pozbawionych chemii (bez SLS, SLES). Nie zakłócają one procesów odbywających się na powierzchni skóry. Naturalnych lub organicznych szamponów dobrze jest używać zawsze – nie tylko podczas olejowania włosów.

5. Po myciu włosów, na wilgotne kosmyki możesz nałożyć dodatkową porcję olejku – tym razem olejek wystąpi w roli odżywki bez spłukiwania. W olejowanie po myciu nie angażuje się już skóry głowy. Olejek nakładaj zatem wyłącznie na włosy od połowy ich długości.