Menu

Olejowanie włosów – czy już go próbowałaś?


Jeśli marzysz o długich, pięknych włosach i jesteś zirytowana tym, że szampony i maski nie odżywiają ich w pełni – wypróbuj znaną od wieków i sprawdzoną kurację do włosów, zwaną olejowaniem.

olejki-do-wlosow.jpgJest to bardzo prosty do wykonania zabieg, który nie wymaga wizyty u fryzjera ani kosmetyczki.

Wykonuje się go w zaciszu własnego domu, a wszystko, czego potrzebujesz to naturalny olejek dostępny w większości dobrych drogerii, stronach internetowych i sklepach ze zdrową żywnością.

Olejowanie polega po prostu na nałożeniu olejku na włosy i potrzymaniu go na nich maksymalnie długo. Istotną kwestią, o której powinnaś pamiętać, jest to, że olejek wymaga wmasowania nie tylko we włosy, ale również (głównie) w skórę głowy.

To kondycja skóry głowy i cebulek włosów w znacznej mierze odpowiada za wygląd pukli. Jeśli skóra głowy choruje, a cebulki są osłabione, włosy również to odczuwają. Stają się słabe, matowe, łamliwe, wypadają, wysuszają się lub nadmiernie przetłuszczają.

Olejowanie włosów za pomocą naturalnych olejków pozwoli zwalczyć w zarodku wszystkie problemy, które powodują złą kondycję i opłakany wygląd włosów.

Naturalny olejek wnika głęboko w łuski włosów i tam rozpoczyna swą batalię o ich piękno. Im dłużej trzymasz go zatem na głowie, tym lepiej. Możesz oczywiście nałożyć go na włosy jedynie na godzinę, dwie, ale najlepiej zadziała, kiedy pozostanie na włosach przez całą noc.

Po kuracji należy umyć włosy delikatnym szamponem, najlepiej pozbawionym SLS (substancji chemicznych, które nie sprzyjają dobremu funkcjonowaniu skóry głowy).

Olejowanie włosów powinno się wykonywać systematycznie, tylko wówczas możemy spodziewać się spektakularnych efektów. Pamiętaj jednak, że Twoje włosy zyskują regenerację już po pierwszym olejowaniu. Jeśli ponadto często suszysz włosy suszarką, prostujesz je lub farbujesz- potrzebują one dodatkowej ochrony, którą zapewni im właśnie naturalny olejek. Ochrona przed mechanicznymi uszkodzeniami i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych jest tak samo ważna, jak regeneracja włosów.

Olejowanie włosów zapewnia zatem pełnowymiarową, kompleksową ochronę i regenerację włosów, które dzięki należytej trosce odwdzięczą się spektakularnym wyglądem.