Menu

Fryzjer idealny – jak go znaleźć


dobry-fryzjer.jpgDobry fryzjer to taki, który rozumie i zna potrzeby naszych włosów oraz styl życia, jaki prowadzimy. Jest otwarty na sugestie i rozumie, czego oczekujesz zarówno od niego, jak i od swojej fryzury.

Czy taki fryzjer istnieje? Jak wybrać odpowiedniego fryzjera? Przeczytaj poniższy poradnik.

1. REKOMENDACJE

Najlepiej nie tracić czasu, energii i pieniędzy (a nierzadko również włosów) sprawdzając wszystkie salony fryzjerskie w okolicy. Dobrze jest zasięgnąć rady znajomych i koleżanek oraz odwiedzić forum internetowe i poczytać opinie o danym fryzjerze. Po takim rekonesansie można odwiedzić salon i przekonać się, czy dany fryzjer pasuje nam i naszym włosom.

2. OCZEKIWANIA

Warto pamiętać również, że dany fryzjer może być np. świetnie oceniany za zmianę koloru włosów lub udane rozjaśnianie pukli, ale niestety kiepsko, jeśli chodzi o odpowiednie obcięcie pukli. Sprecyzowanie swoich oczekiwań i skonfrontowanie ich z konkretnym fryzjerem jest istotną kwestią. Są kobiety, które wybierają się do innego salonu w celu podcięcia włosów, a do innego w celu zmiany koloru.

3. IMAGE FRYZJERA

Jeśli fryzjer, do którego się udałaś, ma kiepską fryzurę, źle dopasowaną do jego twarzy, stanu włosów i ogólnie sprawia nieco niechlujne wrażenie – lepiej bierz nogi za pas. Ktoś, kto – znając dobrze stan i kondycję swoich włosów – nie umie o nie zadbać i odpowiednio ich obciąć prawdopodobnie nie potrafi umiejętnie zaopiekować się twoimi puklami.

4. WYGLĄD SALONU

Jest sprawą oczywistą, ze salon powinien być zadbany i schludny. Innych nie bierzemy nawet pod uwagę. Coś, co powinno Cię zainteresować to fakt, jakich produktów używa się w danym salonie fryzjerskim i jak są one przechowywane. Przyjrzyj się również nożyczkom – czy są w dobrym stanie (ostre, odpowiednio przechowywane, czyste i zadbane).

5. WZAJEMNE ZROZUMIENIE

Niezmiernie istotną kwestią jest wzajemne porozumienie i zrozumienie swoich potrzeb, oczekiwań i żądań. Ty również powinnaś nauczyć się rozmawiać z fryzjerem, aby nie dochodziło do fatalnych pomyłek podczas obcinania włosów. Staraj się być bardzo precyzyjna, gdy tłumaczysz fryzjerowi, jak chciałabyś być obcięta. Zamiast mówić np.: proszę o podcięcie końcówek, powiedz raczej: proszę o skrócenie włosów o 2..3…4…cm itd. Wytłumacz mu, czy Twoje włosy mają być ścięte na prosto, czy układać się na kształt litery V. Czy chcesz, aby były wycieniowane lub wystopniowane? Opowiedz mu, jaki tryb życia prowadzisz i czy masz czas na pracochłonne modelowanie fryzury. To wszystko bardzo pomoże zarówno tobie, jak i fryzjerowi.

Powodzenia!