Menu

Olejowanie włosów w 30 minut


Olejowanie włosów to jeden z najbardziej polecanych zabiegów, który zapewni włosom kompleksową, dogłębną regenerację i – co więcej – ochroni je na cały dzień przed wszelkimi uszkodzeniami.

naturalne-olejki.jpgZaletą olejowania włosów jest również to, że można je zrobić w zaciszu własnego domu. Sposobów olejowanie włosów jest wiele, niektóre z nich zajmują niestety sporo czasu. Nie trzeba jednak odkładać w nieskończoność kuracji naturalnymi olejkami, jeśli ciężko jest nam znaleźć czas na kilkugodzinne olejowanie.

Poniższa metoda olejowania włosów zajmuje jedynie 30 minut i można ją z powodzeniem stosować przed każdym myciem włosów.

Olejowanie włosów w 30 minut

1. Zwilż włosy wodą lub płukanką ziół korzystnie działających na włosy (pokrzywa, skrzyp polny, rumianek). Wilgotne włosy mają mocniej rozchylone łuski i zwiększa się ich chłonność. Dzięki temu nałożony olejek zostanie łatwiej i szybciej wchłonięty do wnętrza włosów.

2. Nałóż na włosy odpowiednio dobrany naturalny olejek. Jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiedni olej wypróbuj takie, które odnajdują się na wszystkich rodzajach włosów, czyli m.in. olej jojoba i rycynowy. Jeśli masz bardzo zniszczone, wysokoporowate włosy wybieraj olejki z przewagą kwasów tłuszczowych z grupy omega – 3 i omega – 6. Jeśli twoje włosy są średnio zniszczone, czyli średnioporowate sięgnij po oleje z przewagą kwasów tłuszczowych z grupy omega – 7 i omega – 9.

3. Olejek nakładaj, oddzielając poszczególne pasma i aplikując go najpierw na skórę głowy (przypomina to nieco zabieg farbowania odrostów), a następnie rozprowadź olej na włosach. Pamiętaj, aby nie użyć go zbyt dużo, ponieważ obciąży włosy i ciężko będzie ci go zmyć. Do olejowania wystarczy około 5 ml olejku. Wykonaj masaż skóry głowy, który pobudzi cebulki włosowe.

4. Pozostaw olej około 30 minut na włosach. Możesz wykorzystać ten czas na zrobienie peelingu i maseczki do twarzy.

5. Olejek zmyj delikatnym szamponem, pozbawionym szkodliwych silikonów, parabenów i innych substancji o działaniu komedogennym. Zastosuj odżywkę do włosów.

6. Jeśli masz wyjątkowo zniszczone włosy, możesz wzmocnić efekt działania oleju i nałożyć dodatkową porcję olejku (kilka kropli) na wilgotne włosy po myciu. Olej nakłada się wówczas na włosy od połowy ich długości, z pominięciem skóry głowy.

7. Po wysuszeniu włosów możesz nakładać olej na same końce włosów – zadziała on jak serum i zabezpieczy pukle przed zniszczeniem. To ostatni, najłagodniejszy, a jednocześnie równie ważny etap olejowania włosów.

Powodzenia!