Menu

Średniporowate włosy – czego im trzeba? Kilka słów o olejowaniu


olejki-do-wlosow.jpgProblem z włosami o średniej porowatości polega na tym, że nie są ani zdrowe, ani wyjątkowo zaniedbane.

Ani w dobrej, ani w złej kondycji.
Ani grube, ani cienkie.
Ani suche, ani nawilżone…

W zasadzie wyglądają na zdrowe- dobrze się układają, nie puszą się ani nie tracą objętości.

Na pierwszy rzut oka nie widać w ogóle, że coś może być z nimi nie tak.

Niestety takie włosy przy nieodpowiedniej pielęgnacji bardzo łatwo przejdą na „ciemną stronę mocy” – zaczną się przesuszać, łamać i niszczyć.

Nie potrzeba im wiele, aby się zbuntowały. Zbyt mocne słońce, gorące powietrze emitowane suszarką, prostowanie prostownicą, silne tarcie ręcznikiem po kąpieli, naciąganie ich gumką do włosów, ciasne upięcia, stres, leki, palenie papierosów, dobór nieodpowiednich kosmetyków…lista niszczycielskich operacji jest długa.

Dlatego nawet włosy „pozornie zdrowe”, o średniej porowatości wymagają wzmożonej opieki i pielęgnacji. Można ją im zapewnić, wykonując 2-3 razy w tygodniu olejowanie włosów za pomocą naturalnych, odpowiednio dobranych olejków naturalnych.

Na czym polega olejowanie włosów?

Najprościej mówiąc, jest to nakładanie oleju na włosy ze szczególnym uwzględnieniem skóry głowy. Olej działa jak maska lub kompres, z tą różnicą, że wnikając głęboko w cebulki włosów i tkanki skóry- odżywia włosy od wewnątrz, zapewniając im zdrowy wzrost i regenerację. Takiej pielęgnacji nie zapewni im żadna odżywka ani maska do włosów.

Nałożony na włosy olejek trzyma się na nich dłużej niż maseczkę. Minimalny czas „leżakowania” oleju na włosach to godzina. Idealnie, jeśli pozostawi się go na głowie na całą noc. Po tym czasie należy po prostu zmyć olej za pomocą delikatnego szamponu.

Jakie oleje pasują do włosów o średniej porowatości?

Aby zapewnić włosom maksymalną regenerację, nie można wybrać pierwszego lepszego olejku. Nie każdy olej pasuje bowiem do każdego rodzaju włosów. Średnioporowate pukle polubią w szczególności oleje półwnikające. Są to oleje o średnich cząsteczkach, a w ich składzie dominują kwasy jednonienasycone z grupy omega-7 i omega- 9. Tylko takie olejki zapewnią włosom odpowiednią pielęgnację. Olejami półwnikającymi są między innymi: olejek migdałowy, arachidowy, makadamia, arachidowy, sezamowy, oliwa z oliwek, arganowy.