Menu

Cztery fryzury doskonałe do cienkich włosów


Co druga kobieta narzeka na swoje włosy, a zwłaszcza na ich objętość. To powszechny problem, z którym zmagają się panie niezależnie od wieku i koloru włosów, choć blondynki mają odrobinę gorszą sytuację: ich włosy mają po prostu mniejszą średnicę niż pukle brunetek i szatynek.

Ratunkiem może być stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów, pozbawione obciążających silikonów. Suche szampony lub pudry do włosów też ratują sytuację, ale niestety nie na długo. Po jakimś czasie cienkie włosy szybko opadają i cała fryzura wygląda na przyklapniętą. Najlepszym wyjściem z sytuacje jest odpowiednie cięcie. Dobrze dobrana fryzura sprawi, że włosy będą cały czas wyglądały na puszyste i pełne objętości.

Będąc w gabinecie fryzjerskim, poproś zatem o jedną z czterech opisanych poniżej fryzur.

cienkie-wlosy.jpg 

1. FALE

Pofalowane kosmyki nadają całej fryzurze puszystości i optycznie zwiększają objętość włosów. Włosy są też ładnie odbite od nasady, a cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej. Jak osiągnąć taki efekt? Najlepiej zawiń je wieczorem na papiloty lub zakręć na całej głowie ślimaczki z poszczególnych pasm włosów. Włosy nie muszą być wilgotne, nie musisz również stosować żadnych preparatów do układania kosmyków (tylko niepotrzebne byś je przeciążyła). Rano zdejmij papiloty, rozpleć ślimaczki i przeczesz całą fryzurę palcami.

2. CIENIOWANIE PRZEDNICH PARTII WŁOSÓW

Mówiąc jaśniej – długa, pocieniowana grzywka, którą możesz zaczesywać na bok, sprawi, że cała fryzura zyska objętość. Lekkie, delikatne pasma z przodu twarzy dodadzą jej łagodności, a włosom puszystości. Pamiętaj jednak, żeby nie przetłuścić takiej grzywki, gdyż wówczas zamiast lekkości – zafundujesz sobie ciężkie, nieprzyjemnie wyglądające strąki wokół twarzy.

3. KRÓTKIE CIĘCIE

Krótkie, geometryczne i niemal męskie cięcia sprawiają, że cała fryzura jest lekka, delikatna, a krótkie kosmyki łatwiej jest odbić od nasady, aby zwiększyć objętość pukli. Może to być klasyczna fryzura „na pazurki” lub dłuższe pasma, zaczesywane do tyłu i mocno odbite od podstawy.

4. DŁUGIE WŁOSY? TO TEŻ MOŻLIWE!

Fryzura z cienkich, długich włosów powinna być pocieniowana, aby większa część pukli na głowie nabrała lekkości i nie oklapła po kilku godzinach od umycia. Włosy powinny być cięte na prosto, bez żadnej asymetrii.